Ranking firm hostingowych. Który hosting wybrać?

Każdy, kto chce założyć stronę internetową, musi pomyśleć również o wykupieniu hostingu, bez którego witryna nie będzie dostępna dla internautów. Decyzji nie ułatwia jednak duża liczba dostawców tego rodzaju usług. Który hosting wybrać? To pytanie, na które postaramy się udzielić odpowiedzi, prezentując kilka (naszym zdaniem) najlepszych firm hostingowych.

Czym jest hosting?

Wbrew pozorom, istota działania hostingu nie jest niczym złożonym nawet dla laików. Hosting polega na udostępnieniu zasobów serwera, dzięki czemu m.in. pliki, poczta e-mail oraz witryna sklepu internetowego, na której się one znajdują, mogą być widoczne dla innych użytkowników sieci.

Jak sprawdzić usługi hostingu stron internetowych?

Podczas wyboru usługi hostingu dla strony internetowej należy wziąć pod uwagę takie kryteria jak m.in.: wysokość opłat, przepustowość łącza, jakość pomocy technicznej, czy szybkość działania strony internetowej.

Poniższe zestawienie przedstawia ciekawe oferty hostingu, jakie są dostępne dla użytkowników sieci:

 • MyDevil.net
 • OVH.pl,
 • Seohost,
 • Dhosting.pl.
hosting strona www
 1. Mydevil.net
  W ramach hostingu Mydevil.net możemy liczyć na dużą pojemność serwera (od 20GB SSD), w przypadku skrzynek e-mail brak ograniczeń poza dziennym limitem wysyłanych wiadomości wynoszącym 5000 wiadomości na dobę), dostęp SSH oraz integrację ze stronami internetowymi stworzonymi w takich technologiach, jak m.in. Python, Django, oraz Java.

  Kolejną z zalet usługi hostingowej zapewnianej przez Mydevil.net jest szeroki asortyment pakietów, z których można skorzystać. Dostępne są 4 rodzaje usług – opłata roczna za wersję podstawową wynosi 10 zł, zaś za najbardziej rozbudowaną 50 zł. Jest to bardzo atrakcyjny poziom cen w porównaniu z konkurencją. Brak darmowego hostingu strony w wersji próbnej nie powinien odstraszać, bowiem opłaty za 14-dniowy dostęp do wersji testowej, wynoszą (w przypadku najdroższego pakietu) jedynie 4 zł.
 2. OVH.pl
  Opłaty za hosting OVH.pl, w zależności od pakietu, wahają się od 7,99 do 39,99 zł rocznie. Niezależnie od pakietu, klienci mogą liczyć na certyfikat SSL oraz ochronę Anty-DDoS. Zaletą usługi jest również darmowa domena przez pierwszy rok usługi hostingowej i duża przestrzeń dyskowa (100GB w podstawowej wersji, 500GB – w najbardziej rozbudowanej). Jest to zalecane rozwiązanie m.in. dla posiadaczy stron stworzonych za pomocą WordPress, Prestashop, Drupal i Jomla (hosting OVH.pl jest zoptymalizowany pod ich kątem).
 3. Seohost
  Seohost to dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wysoką jakość świadczonych usług – Seohost zapewnia odpowiednią wydajność dzięki dyskom SSD NVMd, a bezpieczeństwo danych jest gwarantowane przez dołączany do usługi certyfikat SSL. Inną z zalet są niskie opłaty za korzystanie z usług w przypadku podstawowych pakietów (47 zł lub 97 zł za rok), aczkolwiek podstawowe wersje usługi cechują się niską pojemnością (2GB/10GB).
 4. Dhosting.pl
  Atutem, który charakteryzuje usługi hostingowe oferowane przez tego dostawcę, jest ich elastyczny charakter. Oznacza to, że w przypadku niespodziewanego wzrostu ruchu na naszej stronie internetowej nie zostanie ona zablokowana, a opłata za ponadnormatywne zużycie łącza zostanie naliczona „automatycznie”.

  Tym, co również jest dobrze oceniane przez odbiorców usługi, jest dobrej jakości wsparcie techniczne oraz panel administracyjny. Z drugiej strony, podczas wyboru usługi Dhosting.pl należy wziąć pod uwagę wysokie koszty z tytułu usługi hostingu strony internetowej – cena w przypadku tego dostawcy to co najmniej 28 złotych miesięcznie.

Który hosting wybrać? – podsumowanie

Powyższe zestawienie ma ułatwić wybór usługi hostingowej. Należy pamiętać, by nie opierać swojego wyboru wyłącznie na podstawie hosting poczty ranking, czy hosting WordPress ranking, które często można znaleźć w sieci.

Decyzja o skorzystaniu z określonego dostawcy hostingu ma duży wpływ na funkcjonowanie strony internetowej, dlatego przed jej podjęciem warto skrupulatnie przeanalizować detale ofert poszczególnych dostawców lub poprosić o pomoc doświadczoną agencję marketingową.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *