Tryb znikających wiadomości Messenger – jak go włączyć lub wyłączyć?

Możliwość prowadzenia poufnych rozmów w komunikatorach internetowych dla wielu użytkowników nie jest już niczym nowym. Początkowo tryb znikających wiadomości zyskał popularność dzięki aplikacji Snapchat. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że podobna funkcjonalność jest również dostępna podczas korzystania z komunikatora Facebooka. Dowiedz się, jak aktywować tryb znikających wiadomości na Messenger  i w jaki sposób najlepiej korzystać z tej opcji?

Znikające wiadomości Messenger? Tak, ale tylko we w pełni szyfrowanych czatach 

Zanim uruchomisz tryb znikających wiadomości w Messengerze, musisz upewnić się, że Twój czat jest już w pełni szyfrowany lub rozpocząć pełne szyfrowanie. To ważne zabezpieczenie, które zapewni, że Twoje konwersacje pozostaną chronione na każdym etapie, a znikające wiadomości na Messengerze będą dodatkowym elementem dyskrecji. Dzięki temu możesz cieszyć się większym poczuciem bezpieczeństwa podczas wymiany poufnych informacji z wybranymi osobami. 

Co oznacza pełne szyfrowanie czatu?

W dzisiejszych czasach, gdy każda nasza aktywność w sieci pozostawia po sobie ślad, dbanie o prywatność cyfrową staje się niezmiernie istotne. W tym kontekście pełne szyfrowanie w komunikatorach internetowych, jest kluczowym elementem ochrony naszych rozmów. Ale czym ono jest dokładnie?

Pełne szyfrowanie stanowi zaawansowaną metodę zabezpieczania danych, zapewniającą ochronę naszych wiadomości podczas ich przesyłania między naszym urządzeniem a urządzeniem odbiorcy (i odwrotnie). Dzięki temu treść naszych konwersacji jest szyfrowana w taki sposób, że tylko my i nasz rozmówca mamy do niej dostęp. Oznacza to, że żadna inna osoba nie będzie mogła zobaczyć, co wysyłamy, ani nie usłyszy, co mówimy. Jest to także skuteczny sposób na bezpieczne dzielenie się delikatnymi informacjami.

Messenger tryb znikających wiadomości
Tryb znikających wiadomości Messenger

Jak stworzyć w pełni szyfrowany czat?

Jeśli chcesz stworzyć szyfrowany czat z osobą, z którą prowadziłeś już konwersację, aby później przejść w tryb znikające wiadomości messenger, musisz:

  • Otworzyć messengera i wybrać odpowiedni czat. Ważne jest, abyś posiadał najnowszą wersję aplikacji Messenger.
  • Następnie dotknij imię i nazwisko osoby na górze okna czatu.
  • Przejdź do zakładki Więcej działań, a następnie Prywatność i pomoc i wybierz Przejdź do tajnej konwersacji.

Pamiętaj, że pełne szyfrowanie, czyli możliwość prowadzenia tajnych konwersacji, nie będzie dostępne w przypadku czatów, w których uczestniczą:

  • Firmy
  • Konta profesjonalne (np. osoby publiczne)
  • Konta na Instagramie, z którymi nawiązałeś kontakt przez aplikację Messenger
  • Osoby, z którymi jeszcze nie prowadziłeś rozmowy na czacie

Obecnie Facebook umożliwia swoim użytkownikom, pełne szyfrowanie w aplikacji Messenger na urządzeniach z systemem iOS oraz Android. Nie jest ono dostępne na czacie na Facebooku ani na witrynie messenger.com.

Tryb znikających wiadomości Messenger – jak go włączyć?

Kiedy utworzyłeś już w pełni szyfrowany czat, w następnym kroku możesz przejść do włączenia opcji znikające wiadomości na Messengerze.

Podobnie, jak miało to miejsce wcześniej, musisz dotknąć imienia i nazwiska osoby na górze czatu,

przejść do zakładki Więcej działań i wybrać tryb znikających wiadomości 

Jeśli zdecydujesz, że mają zniknąć po 24h – po tym czasie wszelkie zapiski w Twojej tajnej konwersacji zostaną usunięte i nie będziesz mógł ich przywrócić. 

Zastanawiasz się, jak wyłączyć znikające wiadomości na Messengerze? Postępuj tak samo. Dotknij imienia i nazwiska osoby na górze okna czatu, przejdź do prywatności i pomocy, na znikające wiadomości i dotknij Wyłączone. Gotowe!

Jak włączyć znikające wiadomości Messenger?
Jak włączyć znikające wiadomości na Messenger?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *