Sklep na Allegro, czy własny sklep internetowy?

Jak pokazują dane IBRIS, już ponad połowa internautów decyduje się na zakupy online. Tworzenie sklepów internetowych nabiera niebywałego rozmachu i wbrew pozorom nie musi to być, aż tak skomplikowane. Jeśli właśnie stoisz przed wyborem zainwestowania w sklep Allegro lub stworzenia własnej strony ze sklepem online, to dziś postaramy się przybliżyć Ci oba warianty i ułatwić tę decyzję.

Sklep internetowy Allegro – zalety kontra wady

Własny sklep na Allegro może w znaczący sposób wpłynąć na sprzedaż Twoich produktów. Dlaczego? Z kilku powodów, które pokrótce omówimy:

  1. Przede wszystkim jest to najbardziej rozpoznawalna platforma sprzedażowa w Polsce, która od lat funkcjonuje na rynku, dzięki czemu zdążyła zgromadzić miliony użytkowników i zdobyć ich zaufanie. To głównie dlatego wiele firm decyduje się na rozpoczęcie sprzedaży na Allegro, ponieważ, już na samym starcie zyskuje dostęp do ponad 14 milionów potencjalnych klientów.
  2. Dużym udogodnieniem dla sprzedawców, jest prosta obsługa konta. Obecnie można znaleźć wiele krótkich, instruktażowych filmików, które ułatwiają poruszania się po tej platformie. Gdyby jednak prowadzenie konta sprawiło Ci trudność, zawsze można skorzystać z fachowej pomocy agencji, które konfigurują je od podstaw.
  3. Masz dostęp do wielu przydatnych narzędzi, które wspomagają wysyłkę, a także możesz korzystać z popularnych systemów płatniczych. Allegro wprowadziło także możliwość wyróżnienia swoich aukcji, dzięki czemu znacząco zwiększa się szansa, że zostaną zauważone przez szersze grono klientów.

Poza atutami założenia sklepu na Allegro są również kwestie, które mogą niektórych odstraszać. Jedna z nich to nakładane prowizje od sprzedaży w wysokości od 3 do 15%. Warto dokładnie przeczytać regulamin i na bieżąco śledzić wprowadzane zmiany. Kolejnym problemem jest bardzo duża konkurencja przez co, wyróżnienie się na tle innych, jest nie lada wyzwaniem. Często praktykowanym rozwiązaniem są kampanie reklamowe Allegro Ads, które pozwalają dotrzeć z ofertą Twoich produktów do większego grona odbiorców.

handel w internecie

Jak założyć sklep na Allegro?

Konto firmowe różni się kilkoma funkcjami, od zwykłego (przeznaczonego dla osób prywatnych). Jedną z dodatkowych funkcji, jaką zyskacie, jest wyświetlany tytuł „super sprzedawcy”. Jak założyć konto firmowe na Allegro? Na szczęście wystarczy poświęcić na to zaledwie kilka minut. Na samym początku należy wypełnić formularz rejestracyjny, aktywować konto poprzez e-mail i przelać kwotę 1,01 zł na konto serwisu, która zostanie później zwrócona. W niektórych przypadkach będzie trzeba wysłać skan dokumentów potwierdzających takie dane jak: NIP, REGON, KRS. Pamiętaj, że założenie konta firmowego, jest całkowicie darmowe.

Własny sklep internetowy, czy warto?

Jeśli prowadzisz swój biznes lub masz takie plany, to zapewne zdajesz sobie sprawę, jak istotne jest uruchomienie sprzedaży online. W dobie pandemii większość dotychczasowych sceptyków nowoczesnych rozwiązań, zdążyła się już przekonać, że podążanie za nowymi trendami i umiejętne dopasowywanie się do potrzeb klientów, to klucz do rozwoju biznesu. Wiemy o tym także my i nasi klienci, którym codziennie pomagamy w tworzeniu funkcjonalnych sklepów internetowych.

Jak stworzyć własny sklep internetowy?

Tworząc sklep internetowy, od samego początku działasz na własny rachunek. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że nie jesteś zależny od cudzych regulaminów(w tym np. prowizji, które zostały z góry narzucone). Promujesz wyłącznie własną markę, dzięki czemu łatwiej zapadnie klientom w pamięci. Na samym początku trzeba liczyć się z kosztami takimi jak wykupienie domeny, inwestycja w serwer, stworzenie sklepu, a także ze sporą ilością czasu, jaki będziesz musiał/musiała poświęcić na przygotowanie wartościowego contentu, który zwiększy ruch na stronie. Na szczęście nie trzeba tego wszystkiego robić samemu, możesz zlecić to firmie zajmującej się tworzeniem sklepów online od podstaw. Sklep internetowy da Ci możliwość działania nie tylko lokalnie, ale i globalnie, dzięki czemu (stosunkowo małym kosztem) Twoje zyski ulegną zwielokrotnieniu.

Nowoczesne sklepy internetowe

Jedną z najistotniejszych kwestii przy tworzeniu nowoczesnego sklepu internetowego, jest pozycjonowanie stron www. Dzięki niemu będą wyświetlać się wysoko w wynikach wyszukiwania i użytkownicy z łatwością znajdą je w gąszczu innych stron konkurencji. Można podjąć się tego na własną rękę, jednak bez doświadczenia, istnieje spore ryzyko, że będziesz błądzić po omacku. Jeśli zależy Ci na czasie i chcesz skorzystać z pomocy specjalistów od skutecznej sprzedaży w Internecie i skontaktuj się z nami.

W foxmedio zajmujemy się tworzeniem sklepów internetowych od podstaw, ich administracją oraz pozycjonowaniem (SEO). Tylko tyle i AŻ  tyle.

Z przyjemnością pomożemy także Tobie!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *