Jak założyć konto na TikTok? Poradnik krok po kroku

Filmy na TikToku zyskują coraz większą popularność, a sama platforma każdego dnia przyciąga ogromną liczbę użytkowników z całego świata. Dlatego coraz więcej osób chce dołączyć do społeczności TikToka, zarówno dla zabawy jak i w celach biznesowych. Jeśli Ty również chcesz korzystać z tego medium z korzyścią dla swojej firmy, ale nie wiesz, od czego zacząć, oto poradnik krok po kroku, jak założyć konto na TikTok.

TikTok – co to za aplikacja?

TikTok to platforma służąca do udostępniania krótkich filmików. Oprócz możliwości samego nagrywania użytkownicy mają również dostęp do różnorodnych narzędzi do edycji oraz udostępniania swoich materiałów.

Aplikacja cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, co można przypisać jej unikalnemu połączeniu funkcji znanych z Snapchat’a, Instagrama, Spotify i YouTube. 

O ile na początku istnienia TikToka filmy mogły trwać maksymalnie 15 sekund – obecnie użytkownicy mają możliwość tworzenia i udostępniania materiałów nawet o długości do 10 minut.

TikTok stał się nie tylko miejscem do tworzenia i dzielenia się kreatywnymi treściami, ale także platformą, która wyznacza trendy i inspiruje miliony użytkowników na całym świecie. Jego dynamiczny rozwój i innowacyjne funkcje sprawiają, że jest to niezwykle interesujące medium zarówno dla osób, które szukają rozrywki jak i tych, które chcą rozwijać swój biznes i być na bieżąco z trendami.

Dla wiele firm TikTok może stanowić niezwykle skuteczne narzędzie marketingowe, o ile zostanie właściwie wykorzystane. Dlatego warto poznać kroki niezbędne do założenia konta na TikToku.

Jak założyć konto TikTok w 7 prostych krokach?

Założenie konta na TikToku i przełączenie go na profil firmowy jest naprawdę łatwe:

1. Pobierz aplikację TikTok i zarejestruj się, używając swojego numeru telefonu lub adresu e-mail. Nazwa użytkownika zostanie automatycznie zaproponowana jako @userXXX. Możesz ją później oczywiście zmienić. Zalecamy dodanie adresu e-mail firmy, na którym założono Business Center.

  2. Dodaj swoją datę urodzenia – TikTok weryfikuje te dane przy logowaniu, więc lepiej mieć je pod ręką.

   zakladanie konta na TikTok

   3. Twoje konto jest już gotowe! Możesz przeglądać opublikowane filmy. Aby jednak uzupełnić dane, przejdź do zakładki PROFIL w prawym dolnym rogu ekranu. W opcji EDYTUJ PROFIL możesz zmienić zdjęcie profilowe (awatar), nazwę użytkownika (możliwe raz na 7 dni) oraz inne informacje widoczne poniżej.

   4. Jeśli chcesz korzystać z założonego konta na TikToku w celach biznesowych, musisz przełączyć je z trybu prywatnego. Kliknij trzy poziome kreski w prawym górnym rogu, następnie przejdź do: Ustawienia i prywatność / Konto / Przełącz na konto biznesowe.

   5. Zobaczysz informację o funkcjonalnościach (w języku angielskim), do których otrzymasz dostęp. To m.in. statystyki dotyczące wyników twoich filmów i zaangażowania odbiorców, biblioteka darmowych dźwięków do użytku komercyjnego, baza inspiracji oraz narzędzia biznesowe, jak planer postów czy opcja automatycznej odpowiedzi na wiadomości.

   6. W kolejnym kroku wybierz kategorię/branżę, w której działa Twoja firma, dodaj firmowy adres e-mail i uzupełnij krótki biogram. Masz do dyspozycji 80 znaków – wykorzystaj je mądrze, aby krótko i zwięźle opisać swoją działalność. Jeśli masz firmowe hasło przewodnie lub slogan, możesz go umieścić w biogramie.

   7. Po przejściu do menu możesz skorzystać z opcji CENTRUM BIZNESOWE i wybierać spośród funkcji i dodatków, które TikTok udostępnia wyłącznie kontom firmowym.

    Tiktok załóż konto i rozwijaj swój biznes!

    Teraz gdy już wiesz, jak założyć konto na TikToku, nadszedł czas na włączenie tej platformy do swojej strategii marketingowej.

    TikTok to miejsce, gdzie Twoja firma może osiągnąć ogromny zasięg. Z milionami aktywnych użytkowników każdego dnia, platforma ta oferuje niezwykłą szansę na dotarcie do nowych klientów. Jednak sukces na TikToku wymaga świeżych, kreatywnych pomysłów i regularnego angażowania się w życie swojej społeczności. Korzystając z konta na TikToku, możesz zbudować silną obecność marki i zwiększyć swoje szanse na sukces w świecie cyfrowym. Zacznij już dziś i odkryj potencjał, jaki TikTok może przynieść Twojemu biznesowi! 

    Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, nie trać czasu i skontaktuj się z nami, aby poznać naszą ofertę dotyczącą produktywnych działań na tej dynamicznej platformie. 

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *