Instagram Reels, czyli Insta Rolki – czym są i jak je opublikować?

Z pewnością słyszałeś o czymś takim jak Instagram Reels czy Insta Rolki. Osoby korzystające z Tik Tok’a polubią tę funkcję bardzo szybko. Inspiracją do jej stworzenia był właśnie on.

Rolka na Instagramie – co to takiego?

Instagram Reels to w polskim tłumaczeniu po prostu Rolka. Co to są rolki? To nowa funkcjonalność z filmami nie dłuższymi niż 30-sekund zajmuje miejsce centralne w nawigacyjnym menu aplikacji. Rolki są całkiem nowym sposobem na tworzenie contentu na Instagramie. Treści występują w formie angażujących oraz zabawnych filmików. Dostęp do tej funkcji został już wprowadzony w Stanach Zjednoczonych, ale także w 50-ciu innych krajach, również w Polsce (chociaż obecnie funkcja ta nie jest dostępna dla wszystkich).

Funkcja ta na pewno nie zaskoczy użytkowników aplikacji TikTok. Instagram mocno inspirował się nim wprowadzając nową funkcjonalność. Możemy w tym doszukać się wielu zalet. Jedną z nich jest to, że wcześniejsi użytkownicy aplikacji TikTok, nie będą mieli żadnych trudności w opanowani Rolki. Co więcej bardzo szybko się zorientujemy, co jest ogromną zaletą Reels, a co raczej nie spełnia swojego zadania.

Użytkownicy, którzy nie mieli jeszcze z tą opcją do czynienia powinni się nieco pobawić oraz zapoznać z samą możliwością rolek. Do tego powinni korzystać z nich, póki nie stały się jeszcze takie bardzo popularne. W przyszłości będą mogły przynieść nam naprawdę bardzo dużo profitów.

Rolki na Instagramie dają nam możliwość nagrywania oraz edytowania w aparacie krótkich filmów o długości do trzydziestu sekund. Do rolki możemy także dodać efekty oraz muzykę. Oczywiście użyć można także własnego dźwięku oryginalnego.

Jak nagrać rolkę na Insta?

Na pewno użytkownikom początkującym przyda się krótka instrukcja jak nagrać rolkę na Instagramie. W pierwszej kolejności klikamy „plusik” u góry na ekranie, czy też przesuńmy palcem na ekranie w prawo. Następnie przewijamy do pozycji rolki u dołu.

instagram reels

Dotknijmy oraz przytrzymajmy ikonkę z klapsem filmowym. Dzięki temu nagramy klip. Możemy także rozpocząć nagrywanie. Następnie dotykamy ponownie, aby dany klip zakończyć. Aby móc dodać film, dotknijmy rolki z aparatu w dolnym lewym rogu.

Strzałkę w lewo klikamy, aby przyciąć, obejrzeć czy też usunąć nagrany poprzednio kip. Z kolei strzałka w przeciwną stronę powinna być użyta, gdy chcemy do rolki dodać rysunki, naklejki czy też tekst. Użyjmy u dołu suwaka, aby edytować, kiedy się ma pojawić tekst.

Bardzo ważną i praktyczną informacją dla nas jest to, że możemy nagrać jedynie jeden czy też kilka klipów o maksymalnej długości 30 sekund. Jeśli rolkę udostępnimy na karcie, to rolka będzie widoczna na naszym profilu.

Statystki i podsumowanie

Statystyki dostępne dotyczące Instagram Reels to ilość polubień, wyświetleń, jak i także komentarzy. Jednak brakuje informacji dotyczących wyświetleń z hashtagów. Instagram Reels odgrywa bardzo istotną rolę jeśli chodzi o same zasięgi.

Musimy zaznaczyć, że rolka na Instagramie jest świetnym formatem, który ma naprawdę sporą szansę na zdominowanie Instagrama. Oglądalność wideo pionowego zaraz po popularnym Instastory jeszcze bardziej wzrośnie. Jeśli zdecydujemy się na wideo rolkowe, wystarczy, że przesuniemy palcem do góry, aby zobaczyć następne i następne. Łatwo jest się domyśleć, że szansa na to, aby nasz potencjalny klient wpadł akurat na nasz content, jest naprawdę spora.

Wiesz już, jak nagrać rolkę na Instagramie. Teraz czas wykorzystać Reels, aby zaangażować swoją obecną publiczność oraz przyciągnąć zupełnie nowych odbiorców. To świetny sposób na bycie kreatywnym i zwiększenie widoczności swojej marki. Regularne publikowanie interesujących i wartościowych treści w formie krótkich filmików pozwoli Ci wyróżnić się w tłumie i zbudować silniejszą więź z obserwatorami. Eksperymentuj z różnymi formatami i stylami, aby znaleźć to, co najbardziej rezonuje z Twoją społecznością.

Jeśli zależy nam na profesjonalnym prowadzeniu mediów społecznościowych, to zachęcamy do skorzystania z oferty. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać darmową wycenę działań w social media dla Twojej firmy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *